Sprievodný program

Hostiteľom 1.ročníku bežecko-degustačného zážitkového behu GRAPERUN Doľany 2018 je rodinné vinárstvo Jozefa Mikuša Doľany. Počas behu zažijete autentickú atmosféru vinobrania. Na občerstvení kratšej 6km aj dlhšej 12km trase môžete ochutnať strapce hrozna a vzorky vína.

V areáli vinárstva JM Vinárstvo Doľany vás čaká nielen cieľ ale aj zaslúžené občerstvenie. O prvý divinový guláš sa postará Poľovnícky zväz Doľany a guláš a iné delikatesy pripraví La Reunion – Coworking & Caffe. A samozrejme povinná degustácia vínka z ponuky JM Vinárstvo Doľany a prehliadka priestorov vinárstva. Túto možnosť majú aj nebežci, ktorý si môžu degustáciu zakúpiť zvlášť.

Pre odvážnejších bežcov a gurmánov sme po preteku pripravili unikátne meranie síl – vínnu míľu. Beží sa 4 x 400 metrov a bežci po odbehnutí každých 400 metrov musia vypiť vzorku vína. Víťazom je samozrejme najrýchlejší bežec na trase 1 míle čiže 1600 metrov.

  

Nebude chýbať tombola plná originálny cien a prekvapení. Kedže 29.9. oslavujú svoje meniny Michalovia a Michalei, oslávenci určite neodídu na prázdno.

O sprievodné slovo a o hudobnú zábavu sa počas celého podujatia postará nestor bežeckých podujatí DJ LESKY.

Atmosféru degustácie a vinobrania doplní živá hudobná produkcia.